Σάββατο, 27 Ιουλίου 2024 12:00
  Με στόχο την προώθηση του γυναικείου ποδοσφαίρου και την ενθάρρυνση της συμμετοχής των κοριτσιών στο αγαπημένο αυτό άθλημα η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Χολαργού ανακοινώνει τη δημιουργία νέων τμημάτων αποκλειστικά για κορίτσια!   Αντιλαμβανόμενοι την αυξανόμενη ζήτηση και την επιθυμία των κοριτσιών να μάθουν τα μυστικά του ποδοσφαίρου, η Ακαδημία απευθύνει κάλεσμα σε όλα τα

Τρία αργυρά μετάλλια, πολλά πλασαρίσματα, ατομικά ρεκόρ και εκπληκτική παρουσία των μελλοντικών πρωταθλητών του Γυμναστικού Αθλητικού Συλλόγου Χολαργού στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16 που ήταν και ο αγώνας στόχος της χρονιάς. Ο σύλλογος της πόλης μας στην συνολική βαθμολογία των αγοριών κατέκτησε την 5η θέση (45 βαθμοί) ανάμεσα σε 100 συλλόγους! Αναλυτικά

Με μία μικρή περιπέτεια, αφού χρειάστηκε να υπογραφεί σύμβαση με δύο εργολάβους μετά την ακύρωση του πρώτου λόγω καθυστέρησης έναρξης των εργασιών, τα δύο γήπεδα padel στο Νταμάρι δείχνουν να βρίσκονται στο τελικό στάδιο. Για το πολυπόθητο Κολυμβητήριο, που για άλλη μια φορά φάνηκε ότι θα μπορούσε να ξεκολλήσει με την

Με καλές επιδόσεις, θέσεις και μετάλλια επέστρεψαν οι αθλητές και αθλήτριές του Γ.Α.Σ. Χολαργού από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανοιχτού Χώρου Τοξοβολίας που έγινε στον γήπεδο των Τραχώνων στον Άλιμο 29-30/06/2024, παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες. Αναλυτικότερα: Ζαντιώτης Χατζούδας Ιωάννης: 2η θέση και Αργυρό μετάλλιο στο Σύνθετο Τόξο Ανδρών Α. Σαούλος Ιωάννης:  3η θέση και Χάλκινο

Ο πρωταθλητής του Γ.Α.Σ. Χολαργού Θεοφάνης Μαυροδόντης κατάφερε να πάρει το χάλκινο μετάλλιο στη σφαιροβολία των Νέων Ανδρών με επίδοση 16.43, ενώ κατέλαβε και την 5η θέση στην κατηγορία των Ανδρών, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών -Γυναικών και Νέων Ανδρών -Γυναικών, που πραγματοποιήθηκε στο Βόλο 29-30 Ιουνίου 2024. Ο Γυμναστικός Αθλητικός Σύλλογος Χολαργού  κατέκτησε την 8η